Mehmet Akif Cad No:101 Şirinyer Nato Kavşağı /Buca / İzmir Pazartesi - Cuma 09:00-18:00 0(232)487 88 88

Omuz Artroskopisi

People

Artroskopi yöntemi uzun ışıklı bir cihaz yardımıyla ve küçük kesikler açılarak omuz ekleminin içinin görüntülenmesi işlemidir. Cihaz, eklem içerisinden aldığı görüntüyü ekrana aktarmasıyla omuz içerisindeki sorunun net olarak tanımlanması sağlanır. Omuz artroskopisi diğer tedavi yöntemlerine kıyasla çok daha az acılıdır ve kısa sürede iyileşme sağlar.Artroskopi yöntemi ile küçük kesikler yaparak omuz ekleminizin içini görebilir ve burada operasyon yapılabilir. Bu işlem için artroskop adı verilen ince, uzun ve ışıklı bir aygıt kullanılır. Ameliyat sırasında artroskop, eklemin içinden aldığı canlı video görüntülerini monitöre gönderir. Bu görüntüler sayesinde, omzunuzdaki sorun tanımlanır ve tedavi edilebilir. Artroskopi yönteminde çok küçük kesikler yapıldığı için, iyileşme dönemi açık ameliyatlara kıyasla çok daha kısa sürer ve çok daha az acılıdır.

PRP Tedavisi

People

PRP (Platelet Rich Plasma) kısaca kan pulcuklarından zengin kan sıvısı olarak tanımlanmaktadır. Kişiden alınan kan özel bir işleme tabi tutulur. PRP içerisinde kan pulcukları mevcuttur. Bu pulcukların ve plazma sıvısının içerisinde vücudun iyileşmesi için gerekli faktörleri barındırmaktadır. Bu faktörler, sorunlu olan bölgede doğrudan bir iyileşme başlatmaktadır. Ayrıca bu faktörler vücuttaki mevcut diğer iyileştirici hücrelerin problemli bölgeye akın etmesini sağlar. Böylece erken dönemde oluşan zedelenmelerde ya da kronikleşmiş sorunlarda da iyileşme tetiklenir.PRP tedavisinde önemli olan, kullanılacak olan kan sıvısının “platelet”ten zengin olan kısmının seçilmesi ve hastaya en uygun oranda enjekte edilmesidir. PRP tedavisi günümüzde birçok merkezde uygulansa da enjekte edilecek plazmanın aynı zenginlikte standardize edilememesi ya da uygulama dozunun doğru ayarlanamaması gibi durumlar olabiliyor. Bu farklılıklar da tedavinin başarı şansını etkileyebilmektedir.

Menisküs

People

Menisküs tedavisi ağrı kesici ilaçlar ve fizik tedavi ile başlar ileri safhalarda ameliyatla onarım sağlanır. Tipik bir cerrahi müdahele sonrası, hastalar koltuk değnekleriyle 1-2 gün içinde yürüyebilmektedir. Ayrıca Menisküsün 1/3’lük bir bölümünden kan dolaşımı geçmektedir. Bu bölge iyi bir dinlenmeyle düzelmektedir. Ancak kendinizce alabileceğiniz önlemler de vardır. Menisküs tedavisinde oldukça önemli 4 uygulama mevcuttur. Bunlar: – Dinlenme – Buz uygulama – Bandaj – Dizin vücuttan yukarıda tutulması

Vaka Görüntüleri

People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People
People